Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach

Szanowni Państwo

 w piątek 23 listopada w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach (ul. Teatralna 4) będzie można zobaczyć prace Wojciecha Siudmaka. Wystawa będzie towarzyszyć spotkaniu z artystą, które rozpocznie się o godz. 17.00.

Wstęp jest wolny

WOJCIECH SIUDMAK GOŚCIEM POLIFONII

Wystawa prac i spotkanie z artystą

 

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zaprasza na kolejne spotkania z  cyklu POLIFONIE.

W piątek 23 listopada 2018 roku o godzinie 17.00 gościem Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (ul. Teatralna 4) będzie Wojciech Siudmak , polski artysta, przedstawiciel realizmu fantastycznego.

  1. Siudmak uprawia malarstwo, grafikę, rzeźbę, jest autorem ilustracji książkowych. To, co tworzy jest dalekie od mody, ponadczasowe. Malarz odwołuje się do ludzkich wizji, nierzadko inspiracją są senne widziadła, czy bogata wyobraźnia. Malarz nazywa swoją twórczość „hiperrealizmem fantastycznym” i wielokrotnie podkreśla jej związki z malarstwem Dalego.

 

„Tylko marzenie może przekroczyć niepokonane przeszkody” – taką dewizę przyjął Wojciech Siudmak poprzez którą kreuje swoją artystyczną odrębność. Poprzez swoje dzieła stworzył osobiste państwo, własny świat pełen dziwnych myśli i fantastycznych motywów.

Spotkanie z artystą będzie połączone z wystawą jego prac.

Współorganizatorem wydarzenia jest  Ochorowiczówka – Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle. Spotkanie poprowadzi dr Sebastian Chachołek.

Wstęp na spotkanie połączone z wystawą prac jest wolny.

 

– „Polifonie” to cykl spotkań  i dyskusji  z udziałem najważniejszych postaci polskiej kultury. Są to osoby, z którymi warto rozmawiać o ich twórczości, emocjach, spojrzeniu na świat – podkreśla Beata Przybylska,  z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach,  kurator  „Polifonii”.

Gośćmi cyklu byli już: Szczepan Twardoch, Marta Fox, Krystian Lupa, Paweł Maślona, Olgierd Łukaszewicz, Marcel Łoziński, Rafał Olbiński, Adam Zagajewski, Jan Hartman, Tadeusz Woźniak.

About the author: chajecd