Pieluchy jednorazowe – czy warto?

Na pierwszy rzut oka pieluchy jednorazowe wydają się być dobrym wymysłem. Są ogólnodostępne, praktyczne w wykorzystaniu, lekkie, chłonne oraz nie ciekną. Przewinięcie dziecka trwa dokładnie parę sekund, natomiast wykorzystaną pieluszkę po prostu wyrzucamy do śmieci oraz nie borykamy się z czyszczeniem oraz suszeniem. Natomiast może nad doborem pieluchy należałoby zastanowić się trochę dłużej?

Pieluchy jednorazowe

Pieluchy jednorazowe są praktyczne zarówno dla dziecka jak również rodzica i pozwolą zachować czas, jaki można poświęcić na zabawę z dzieckiem zamiast na zmywanie oraz prasowanie. Ogromną ich wartością jest gruntowne oraz szybkie przyswajanie wilgotności, przeciwdziała to podrażnieniom wywoływanym kontaktem wrażliwej skóry dziecka z moczem. Poszczególne pieluchy pochłaniają też luźny stolec. Pieluszki jednorazowe mają dobry wpływ na dobre kształtowanie się bioder dziecka, więc są zalecane poprzez lekarzy dla najmniejszych dzieci.

Zalety pieluszek jednorazowych

Zakładasz, zdejmujesz, wyrzucasz, zapominasz – tak w czterech wyrażeniach można określić największą wartość pieluch jednorazowych. Atutem jest również szybkość pochłaniania moczu oraz jego oddzielenie od ciała dziecka. Jednorazówki niewątpliwie ułatwiają przewijanie brzdąca. Teraz odpowiedniej klasy pieluszki można kupować za przystępną kwotę, chociaż wciąż jest to wyjście droższe od pieluszek wielorazowych. Następny minus to możliwość wywołania niepożądanej reakcji skórnej. Chociaż w większości wypadków pieluszki jednorazowe nie wywołują ani podrażnień, ani odparzeń, brzdące o zwłaszcza delikatnej skórze mogą odpowiadać na pieluchy jednorazowe np. zaczerwienieniem skóry.

Jak dobrać pieluchę? Poszukaj rozmiaru

By dziecku było w pieluszce komfortowo, nic go nie obcierało, ani nie cisnęło, natomiast również by pieluszka odpowiednio trzymała się pupy oraz przepuszczała własnej zawartości – jej rozmiar musi być wybrany do wagi oraz wzrostu brzdąca. Sytuacja nie jest trudna, bowiem wytwórcy dobrze oznaczają na pudełku, dla jakiego dziecka oraz w jakim celu jest dedykowany konkretny wymiar oraz typ pieluch.

Możesz również polubić…